Wiadomości

 • Zaczynamy 5 listopada 2019

  Szanowni Państwo, Koleżanki i Koledzy, Drodzy Akcjonariusze PDPZ

   

  Z „niewielkim” opóźnieniem rozpoczynamy relacjonowanie tegorocznej Akcji Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę AD 2019.

  Jak już wielu z Was zdążyło się zorientować, nasze akcyjne sprawy są wysoce zaawansowane.

  Idąc po kolei:

  Główny Społeczny Komitet Organizacyjny Akcji przy Radiu Lublin S.A. został utworzony szczęśliwie i bez żadnych problemów. Wszyscy Członkowie przybyli z radością, że już można zaczynać.

  Przewodniczącą GSKO wybraliśmy Panią Ewę Dados.

  Uruchomiliśmy zgodnie z planem procedurę rejestracji Sztabów Akcji, wiele osób już skorzystało, zachęcamy następne.

  Termin Wielkiej Ulicznej Zbiórki Darów ustaliliśmy po wszechstronnych konsultacjach na 24 listopada, niewiele czasu choć to niby trzy tygodnie.

  Kontynuując nowum wprowadzone w roku ubiegłym, zdecydowana większość rejestrujących się Sztabów podejmuje słuszną decyzję o uczestnictwie w zbiórkach publicznych i przesyła do MSWiA informacje o utworzeniu Społecznych Komitetów oraz planowanych działaniach. Jak się okazało „nie taki diabeł straszny” i  idzie nam to coraz lepiej i sprawniej. Przemiłe Panie z MSWiA również to zauważają i doceniają.

  Rozpoczęło pracę Biuro Organizacyjne Akcji PDPZ w Lublinie. We wszystkich akcyjnych sprawach z którymi macie jakiś kłopot można i trzeba się z Biurem kontaktować. Dzięki Przyjaciołom z Orange Polska działa już bezpłatna akcyjna Infolinia 800-600-650 Dziękujemy!

  Nasi główni Współorganizatorzy dopinają ostatnie guziki w sprawie organizacji Głównego Magazynu Akcji w Lublinie, tradycyjnie.

  Jak zawsze przez te wszystkie lata, poprosiliśmy o Honorowy Patronat nad Akcją oraz Patronat Duchowy. Cierpliwie czekamy na Dobre Słowo.

  Medialnie, Akcji PDPZ 2019 patronuje Polskie Radio i Telewizja Polska S.A. Oddział Lublin. Dziękujemy! Bardzo.

  W najbliższym czasie zaczynamy publikację bieżących podziękowań. O ile oczywiście nadeślą je Szefowie Sztabów.

  W wielkim skrócie to na razie tyle. Pozdrawiamy serdecznie Wszystkich, każdy z Was jest Naszą Częścią, To Wy czynicie Akcję, my tylko Wam pomagamy, wspieramy nasza wiedzą i doświadczeniem .

 • Szanowni Państwo, drodzy Szefowie Sztabów 2 stycznia 2019

  Zgodnie z planem dzień przed Wigilią Świąt Bożego Narodzenia, zakończył się okres zbiórkowy naszej Akcji. Zgodnie z deklaracją potwierdzoną własnoręcznym podpisem na Zgłoszeniu powinniście teraz dopełnić obowiązku sprawozdania. Wszyscy otrzymaliście drogą elektroniczną wskazówki jak należy to uczynić (w pierwszej kolejności należy sprawdzić pocztę).

  Szefowie, którzy przysłali dokumenty przekazówek zostaną wyręczeni przez Biuro Organizacyjne Akcji w zakresie sprawdzenia i wpisania danych. Otrzymacie oczywiście (tak jak w roku ubiegłym) gotowe do wydrukowania Sprawozdanie. Trzeba je podpisać i odesłać do Biura. I to wszystko.

  Pozdrawiamy Was serdecznie, w przypadku pytań lub wątpliwości – dzwońcie, bezpłatna infolinia Orange 800-600-650 wciąż działa !

  Biuro Organizacyjne Akcji w Lublinie

 • Szanowni Państwo 18 grudnia 2018
  Do Świąt został dokładnie tydzień. W Magazynie praca wre – Pomocnicy Świętego Mikołaja uwijają się co sił, żeby zdążyć z przygotowaniem świątecznych paczek.
  Rozpoczyna również działanie – jak co roku – Pogotowie Wigilijne. W dwóch punktach naszego miasta osoby, które zgłosiły potrzebę otrzymania pomocy, mogą odbierać paczki żywnościowe. W sprawie szczegółów prosimy o kontakt pod numerem telefonu 800 600 650.
  We wtorek i środę zapraszamy tych, którzy jeszcze potrzebują odzieży do punktu wydawania darów – w Głównym Magazynie Akcji przy ul. Kunickiego 35  można jeszcze skorzystać z magazynowych zasobów.
 • Refleksja po Aukcji DAR SERCA ZA DAR SERCA 13 grudnia 2018

  Kochani Akcjonariusze, Darczyńcy, Sympatycy Akcji PDPZ

  Krótko mówiąc, było wspaniale i godnie. Trudno oddać w kilku zdaniach atmosferę panującą wczoraj na Sali Błękitnej w gościnie u Pana Wojewody Lubelskiego.

  Wydaje się, że najlepiej zapoznać się z artykułami opisującymi to akcyjne wydarzenie:

  Dwie tony darów serca trafi do potrzebujących – Radio Lublin (kliknij link …)

  Na tej aukcji nie płaci się pieniędzmi – Dziennik Wschodni (kliknij link …)

  Wyjątkowa aukcja w Lubinie – Kurier Lubelski (kliknij link …)

  Znani licytowali dla Dzieci – lubelski.pl (kliknij link …)

  Znajdziemy tam również wspaniałe zdjęcia, pokazujące „jak było”.

  Wszystkim z serca dziękujemy w imieniu Dzieci

  a wyniki „Aukcji” oraz podsumowanie (wstępne) mamy tutaj –
  Sukces licytacji”Dar Serca za Dar Serca” – Radio Lublin (kliknij link …)

 • Występy artystyczne w Trawnikach 8 grudnia 2018

  Kliknij i obejrzyj plakat